Икона Божией Матери «ВСЕХ СКОРБЯЩИХ РAДOCTЬ»

Икона Божией Матери «ВСЕХ СКОРБЯЩИХ РAДOCTЬ» 
 
 
   24 (6) октября - икона Божией Матери «ВСЕХ СКОРБЯЩИХ РAДOCTЬ» - молятся все обиженные, угнетенные, страждущие; страдающие припадками, расслаблением рук, болезнью горла, туберкулезом.

Тропарь, глас 8

   Ко источнику приснотекущему милосердия, Пречистей Деве Богородице, притецем, людие вси, священницы же и иноцы, мужие и жены, и чада, здравии и болящие, в покаянии вопиющие и умильно глаголюще: Владычице, помози грешным рабом Твоим, яви яко Благая славу Твою, присно потщися умилосердитися на ны, испросити очищение душ и телес наших от Источника жизни нашей, Бога, Егоже родила еси, едина Благословенная.

Молитва пред иконой Божией Матери "Всех Скорбящих радость"

   О Пресвятая Владычице и Богородице, Высшая Херувим и Честнейшая Серафим, Богоизбранная Отроковице, погибших Взыскание и всех скорбящих Радосте! Подаждь утешение и нам, в погибели и скорби сущим; разве бо Тебе иного прибежища и помощи не имамы. Ты едина еси радости нашея Ходатаица, и яко Матерь Божия и Мати милосердия, предстоящи у Престола Пресвятой Троицы, можеши нам помощи, никтоже бо притекаяй к Тебе посрамлен отходит. Услыши убо и нас ныне в день погибели и печали пред Твоею иконою припадающих и со слезами Тебе молящихся: отжени от нас належащия на нас скорби и беды в сей временней жизни, не лишены же сотвори Твоим всесильным ходатайством и вечныя нескончаемыя радости в Царствии Сына Твоего и Бога нашего. Аминь.